p1020042

Przedszkolaki udały się na pieszą wycieczkę do Ojcowa. Zwiedziły wzgórze zamkowe, a w izbie strażniczej poznały krótką historię budowy zamku oraz legendę o królu Łokietku. Najciekawsze dla dzieci było zwiedzanie muzeum przyrodniczego, a szczególnie korzystanie z prezentowanych obrazów roślin w 3D oraz gablota eksponująca florę i faunę  OPN. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się dalej w kierunku Groty Ciemnej. Pani przewodnik opowiedziała o czasach człowieka pierwotnego i pokazała najciekawsze formy w jaskini – stalaktyty i stalagmity. Dzięki uprzejmości  pracowników OPN przedszkolaki mogły skorzystać muzeum i jaskini, choć zarezerwowane były wszystkie terminy.
Do szkoły powróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Więcej zdjęć w galerii – zapraszamy.