dsc05533 16 października klasy 0-III odbyły wspaniałą wycieczkę do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie i zamku w Lipowcu.
W tym uroczym skansenie uczniowie zobaczyli dawne wiejskie zabudowania oraz poznali życie i obyczaje związane z kulturą Krakowiaków.
Dzieci w czasie aktywnego wypoczynku pośród przyrody odbyły niesamowitą podróż w przeszłość regionu.
Zaopatrzone w materiały dydaktyczne uczestniczyły także w zajęciach edukacyjnych „Śladem wiejskich rzemiosł”. Samodzielnie z mapą pokonały wyznaczoną trasę zdobywając nieznane im dotąd wiadomości na temat życia mieszkańców wsi krakowskiej.
Natomiast spacer z przewodnikiem po zamku, poznane wiadomości i legendy z nim związane przeniosły je w bajkowy świat przeszłości, a smaczne kiełbaski z grilla i zakupione pamiątki wprowadziły w radosny nastrój.
dsc05534 dsc05539 dsc05542 dsc05558 dsc05556 dsc05571