SONY DSC Plany, przygotowania, przygotowania, przygotowania, … , impreza. Kolejna szkolna uroczystość choinkowa za nami. To już stały element naszej tradycji, ale również zimowych atrakcji w Woli Kalinowskiej i okolicach.
W tym roku to O DWUNASTU MIESIĄCACH (scenariusz na motywach baśni J. Porazińskiej przygotowała Pani U. Świda, opiekun szkolnego koła teatralnego oraz reżyser przedstawienia). Przygotowanie przedstawienia to tygodnie przygotowań scenografii, strojów, przyjęcia dla gości, to również, jak w prawdziwym teatrze, przydział ról aktorom i próby, próby, próby – przez tygodnie, aż do próby generalnej (w tym roku z udziałem naszych sąsiadów zza ściany: ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Kalinowskiej). A później wydarzenie oczekiwane przez wszystkich: premiera przedstawienia i impreza z dużą ilością innych atrakcji. Każdy członek szkolnej społeczności ma swoją rolę i swój udział w końcowym efekcie i sukcesie imprezy.
Zwieńczenie tygodni wysiłków – SZKOLNA UROCZYSTOŚĆ CHOINKOWA – odbyła się tradycyjnie w sobotę przed zimowymi feriami.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA> dsc02183 dsc05953 dsc02197

Program uroczystości.

1. Powitanie gości.
  2. Premiera przedstawienia O DWUNASTU MIESIĄCACH  – szkolny zespół teatralny.
  3. Pokaz taneczny – tańce ludowe różnych kultur.
  4. Wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka – DLA SENIORÓW ŚMIECHOTERAPIA: program słowno-muzyczny z życzeniami w wykonaniu uczniów 0-III.
  5. Występy szkolnych muzyków (saksofon, klawisze)
  6. Spotkanie z Mikołajem – dla uczniów i Przyjaciół Szkoły.
  7. Poczęstunek dla Gości, a także dla Babć i Dziadków oraz uczniów.
  8. Zabawa karnawałowa dla uczniów.

dsc05955 Jak widać – dla każdego coś miłego. Chyba wszyscy nasi goście i uczestnicy uroczystości byli zadowoleni. W czasie części oficjalnej pojawił się również nieplanowany, choć bardzo miły akcent: Pani Urszuli Świdzie honorowy Gość Pan Wójt wręczył Nagrodę Wójta za wieloletnią pracę, w tym z kołem teatralnym, oraz liczne sukcesy (także pozaszkolne, między innymi w wojewódzkich przeglądach teatrzyków szkolnych).

Zaproszeni goście dopisali – sala w czasie premiery była pełna. Wszyscy doskonale się bawili do końca imprezy. Tym, którzy pracowali przy przygotowaniach (artystycznych
i organizacyjnych), wszystkim występującym i tym oglądającym, Gościom i wszystkim uczestnikom uroczystości serdecznie dziękujemy. Zapraszamy za rok!

Kolejne szkolne (i także w wymiarze lokalnym) WYDARZENIE przeszło do historii. I ja tam byłem, kawę piłem, pyszne ciasto jadłem dobrze się bawiłem, a co widziałem wszystkim opowiedziałem (a uzupełnieniem relacji są oczywiście zdjęcia i afisze).

dsc05961 dsc05957

Imprezowy Sprawozdawca