dsc06415 Nasi uczniowie – starsi i młodsi – kolejny raz spotkali się z Gośćmi spoza szkoły. Tematyka spotkania doskonale wpisała się w profil edukacyjno-wychowawczy, który staramy się realizować na co dzień – pod patronatem Władysława Szafera i z wykorzystaniem pięknych warunków naturalnych (sąsiedztwo OPN)  staramy się w społeczności propagować zachowania i postawy proekologiczne.

Tym razem odwiedzili nas Pan Janusz Hytros, Koordynator projektu CZAS NA LAS ZADEDYKUJ DRZEWKO ze współpracowniczkami z FUNDACJI AERIS FUTURO-THE AERIS FUTURO FOUNDATION.

dsc06417 dsc06418 dsc06419 dsc06420

Prezentacja „Architektura krajobrazu – rola i znaczenie w kształtowaniu zadrzewień przydrożnych” przedstawiona została przez Annę Becker oraz Katarzynę Muchę.

Uczniowie mogli także porozmawiać na temat znaczenia drzew oraz zwierząt z nimi związanych w codziennym życiu.

Nasi Goście mówią o sobie: „6 LAT TWORZYMY DOBRY KLIMAT DLA PRZYSZŁOŚCI!” i my też wpisaliśmy się w te działania.

Z początkiem roku 2012 rozpoczęła się realizacja projektu „Drogi dla Natury – kampania na rzecz zadrzewień", dofinansowywanego z NFOŚiGW. W ramach projektu przeprowadzano spotkania edukacyjne  w szkołach na terenie  gminy Sułoszowa.