• 20724 razem:

Znów świętowaliśmy!

12 czerwca jeszcze raz doskonale się bawiliśmy z okazji tegorocznego DNIA DZIECKA. Niektórzy oczywiście świętowali już 1 czerwca – zgodnie z kalendarzem. Ale takie wspólne przyjemności to jednak trochę coś innego.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA> Ale po kolei. Wyjechaliśmy ze szkoły około godziny 8.00. Na miejsce, czyli do Chorzowa (a dokładniej: do Wesołego Miasteczka) dotarliśmy trochę za wcześnie, chwilowe oczekiwanie przy pięknej pogodzie nie popsuło nam nastrojów, choć niektórzy nie mogli się już doczekać wesołomiasteczkowych atrakcji. A później jeszcze, już za bramą, ostatnie umowy organizacyjne i cały duży plac z karuzelami oraz innymi zabawnymi wynalazkami został oddany do naszej dyspozycji. Podzieliliśmy się na dwie grupy: 0-III z Panią Świdą i Panią Wielgut oraz IV-VI z Panią Koc. Do drugiej grupy dołączył jeszcze chętny do wspólnej zabawy nasz Pan Kierowca.

Nie wszystkie atrakcje były dla każdego dostępne (niekiedy sprawdzano wiek chętnego), ale i tak było co robić. Wydawało się, że trzy godziny to dużo czasu (takie trzy godziny matematyki na przykład to byłby koszmar jakiś), ale czas minął bardzo szybko i wcale nie chciało się wychodzić. Było jeszcze, oczywiście, kupowanie pamiątek i drobnych słodkości. Musieliśmy jednak skończyć pobyt przy karuzelach, bo czekała nas jeszcze umówiona  wizyta w Śląskim Planetarium. Już sam budynek w parku wyglądał ciekawie. A wewnątrz … Na dziedzińcu ogromny zegar słoneczny, a później jeszcze obserwatorium z lunetą. Pani, która nas oprowadzała opowiadała ciekawe rzeczy o używaniu lunety i o kosmosie. Odpowiadała też na całkiem liczne pytania uczniów. Pochwaliła nawet za zainteresowanie i całkiem sporą wiedzę.
<SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> Mogliśmy również sprawdzić swoją wagę na elektronicznej wadze. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, nawet jeśli ktoś się dawno nie ważył i był trochę zdziwiony tym, co na wyświetlaczu. Ciekawe było to, że waga pokazywała, ile by się ważyło na innych planetach. A nawet na SŁOŃCU! I to dopiero było fajne i zaskakujące. Później wszyscy byli już trochę zmęczeni atrakcjami i większość chyba chciała wracać do domu. Zatrzymaliśmy się jeszcze po drodze na kanapkę i soczek. Szczęśliwie dojechaliśmy z powrotem do Woli Kalinowskiej. Następny DZIEŃ DZIECKA dopiero za rok.