<SAMSUNG DIGITAL CAMERA> 25 czerwca klasa II i III wybrała się na całodniową wycieczkę po najbliższej okolicy. Najpierw zwiedziła budynek Gminnej  Oczyszczalni Ścieków w Woli Kalinowskiej. Uczniowie nie spodziewali się, że w pięknym drewnianym budynku znajduje się system oczyszczania ścieków. Nawet „brzydkie zapachy”  nie przeszkadzały im w poznaniu tego ekologicznego obiektu i zasad działania urządzeń.

<SAMSUNG DIGITAL CAMERA> <SAMSUNG DIGITAL CAMERA> dsc07292 dsc07299

Następnie uczniowie wybranymi szlakami turystycznymi spacerowali po OPN. Najpierw dotarli na ukryte wśród drzew skalne wzgórze – Grodzisko. Zwiedzili tam pozostałości klasztornego kompleksu. Zaciekawił ich stary  kościółek, kamienne figurki, groty modlitewne oraz  posąg słonia z obeliskiem. Po krótkim odpoczynku dzieci  udały się w kierunku Ojcowa. Po drodze podziwiały piękne widoki, zainteresował ich młyn na rzece Prądnik, ale zauważyły także, zniszczenia, dokonane przez wcześniejsze ulewy. Kolejnym celem była zabytkowa Kaplica  zbudowana nad rzeką Prądnik w miejscu dawnych łazienek zdrojowych.

dsc07301 dsc07304 dsc07305 dsc07306 dsc07316

W drodze powrotnej dzieci obejrzały jeszcze ruiny zamku w Ojcowie i trochę zmęczone wróciły do szkoły. Zmęczenie jednak szybko minęło, gdy zobaczyły czekające na nich kiełbaski z grilla i inne smakołyki przygotowane przez wychowawczynię i panie z obsługi. Całodniową wyprawę zakończyły wspólne zabawy i rozgrywki na boisku szkolnym.

dsc07320 dsc07323 dsc07330 dsc07331