• 20724 razem:
img_0086

14 października  2013 r. uczniowie klasy I złożyli przyrzeczenie . Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:00. Na wstępie uczennice klasy IV powitały serdecznie przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od części artystycznej. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny pod hasłem „Witaj szkoło”. Po pokazie artystycznym nastąpił akt uroczystego pasowania na ucznia, którego dokonała pani dyrektor. Wielka powaga i przejęcie widniały na twarzach pierwszoklasistów w czasie wypowiadanych przez panią dyrektor słów „Pasuję cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Woli Kalinowskiej”
Przyjęcie do braci uczniowskiej zostało ostatecznie przypieczętowane przez pierwszaków symbolicznym odciskiem paluszków w księdze pamiątkowej. Po akcie ślubowania i pasowania na ucznia nastąpił czas na życzenia i wręczanie pamiątkowych upominków od rodziców oraz uczniów klasy III. W przygotowaniach do wielkiego szkolnego święta duże zaangażowanie wykazali rodzice uczniów kl. I. zadbali oni między innymi o poczęstunek dla swoich pociech oraz gości, który był miłym akcentem kończącym uroczystość. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

img_0061 img_0069 img_0078 img_0090 img_0088 img_0095

Następnym punktem programu był występ uczniów klasy VI, którzy przygotowali bardzo zabawną inscenizację pt. „Niezbędnik nauczycielski”. Pokazali w „krzywym zwierciadle” jakie pomoce naukowe i atrybuty musi posiadać nauczyciel aby sprostać wymaganiom młodzieży we współczesnej szkole. A potem byłe życzenia, kwiaty i podziękowania…

Wszystkiego najlepszego drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły w dniu Waszego Święta.

img_0112 img_0103 img_0105 img_0128 img_0133 img_0135