• 20724 razem:

img_0310 11 listopada jest święto Niepodległości Polski, ale My w szkole obchodziliśmy tę piękną uroczystość 8 listopada. Od dłuższego czasu ćwiczyliśmy, aby Nasz  występ spodobał się wszystkim. Byliśmy, to znaczy, uczniowie klas IV, V, VI, ubrani odświętnie. Także udekorowana  była nasza szkoła. Cały scenariusz opracowała  Pani Łakomy, natomiast oprawę muzyczną- Pani  Ocieczek . Najpierw  była scenka, w której uczniowie rozmawiali o Polsce, a potem śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i recytowaliśmy wiersze. Najbardziej utkwiła mi w pamięci scenka, w której przedstawiciele sąsiednich państw: Rosji, Prus i Austrii rozdzierali mapę na, której znajdowała się Polska. Szarpali się między sobą, aby wydrzeć jak najwięcej dla siebie. Po 123 latach niewoli Ojczyzna  Nasza jednak odzyskała na powrót Niepodległość . Stało się to w  1918 roku. Za wolność Polski zginęło bardzo dużo ludzi, którzy ofiarnie walczyli z zaborcami w powstaniach. Dzisiaj cieszymy się, że żyjemy w wolnym i niepodległym kraju, a zawdzięczamy to tysiącom bojowników o wolność. Jednym z nich był Józef Piłsudski. Uroczystość zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu szkolnego.

Oliwia z klasy IV