img_0575 img_0576 Jak ważne jest dbanie o higienę – wie każdy z nas. Aby kształtować dobre nawyki u dzieci należy dawać im dobry przykład, edukować i wspierać. Taki cel przyświecał ogólnopolskiej akcji społecznej drogerii ROSSMANN. Nasza szkoła w ramach programu profilaktyki oraz Małopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej też wzięła udział w tej akcji. Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców przystąpili do konkursu „Twój niezbędnik higieniczny” wykonując prace artystyczne, układając hasła i rymowanki na temat „Czysty i wesoły chodzę do szkoły”. Pomysłowość i zaangażowanie uczniów były ogromne. Starania wszystkich uczestników zostały nagrodzone. Drogeria Rossmann ufundowała niezbędniki higieniczne zawierające: mydełka, szczoteczki, pasty do zębów, szampony oraz chusteczki higieniczne. Akcja ta była ciekawą i atrakcyjną formą edukacji najmłodszych w dziedzinie dbania o higienę.