Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2015/2016

Szanowni Rodzice !

W roku szkolnym 2015/2016 do klasy I szkoły podstawowej przyjmowane są dzieci:

1. urodzone w 2009 r.;
  2. urodzone w okresie od dnia 1 lipca 2008 r. do dnia  31 grudnia 2008 r.

Zasady rekrutacji:
•    dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera  w Woli Kalinowskiej przyjmowane są  z urzędu,
•    dzieci zamieszkałe poza obwodem – jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

Najważniejsze terminy:

Od 16 marca do 30 marca 2015 – składanie wniosków zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej zamieszkałych w obwodzie szkoły.
Od 13 kwietnia do 25 kwietnia – składanie wniosków przyjęcia  dziecka do klasy pierwszej zamieszkałych poza  obwodem szkoły.

Deklaracje i wnioski przyjmuje sekretariat szkoły
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać pod nr telefonu 12 389 10 64

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

L.p.

Postępowanie rekrutacyjne

1.

Składanie wniosków zgłoszenia do klasy I szkoły podstawowej kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły. do 30 marca 2015

2.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych 31 marca 2015 r.

3.

Ostateczny wybór szkoły przez rodziców. do 9 kwietnia 2015 r.

4.

Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych / nieprzyjętych. 10 kwietnia 2014r.

5.

Składanie wniosków przez kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły w postępowaniu uzupełniającym. od 13 do 25 kwietnia 2015r.

6.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. do 30 kwietnia 2015 r.

7.

Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych / nieprzyjętych. do 5 maja 2015 r

Kryteria rekrutacyjne dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem.

Lp.

Nazwa kryterium

Liczba punktów

Kryteria ustawowe

Wielodzietność rodziny kandydata

Niepełnosprawność kandydata

3.

Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata

Niepełnosprawność obojga kandydatów

Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata

6.

Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie

Objęcie kandydata pieczą zastępczą

Kryteria dodatkowe

1.

Kandydat uczęszczał do oddziału przedszkolnego  prowadzonego przez tą samą jednostkę, do której stara się o przyjęcie

6

2.

Kandydat, którego rodzeństwo kontynuuje lub będzie kontynuować edukację w szkole, oddziałach przedszkolnych prowadzonym przez tą samą jednostkę, do której o przyjęcie stara się kandydat.

5

3.

Oboje rodzice kandydata pracują, uczą się lub studiują w trybie dziennym, bądź prowadzą gospodarstwo rolne lub pozarolniczą działalność gospodarczą.

3

4.

Miejsce pracy rodziców znajduje się w pobliżu szkoły

2

5.

Na terenie obwodu szkoły zamieszkują krewni kandydata (babcia, dziadek) wspierający rodziców ( prawnych opiekunów) w zapewnieniu mu należytej opieki.

2

6.

Jeden z rodziców kandydata pracuje, uczy się lub studiuje w trybie dziennym, bądź prowadzi gospodarstwo rolne lub pozarolniczą działalność gospodarczą.

Kandydat rodziny korzystającej z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

1

Dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów do wniosek o przyjęcie kandydata spoza obwodu szkoły:

1. oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata,
  2. orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
  3. dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z Ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,
  4. prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem,
  5. oświadczenie potwierdzające kryteria dodatkowe.

Chcesz wiedzieć więcej na temat wcześniejszego obowiązku szkolnego wejdź tutaj „Sześciolatek w szkole”
Stronia poświęcona sześciolatkom. Ciekawe artykuły, opinie ekspertów i ciekawostki związane z edukacją najmłodszych.

Wymagane dokumenty:

1. Przy zgłoszeniu kandydata zamieszkałego w obwodzie szkoły – „Zgłoszenie dziecka do szkoły ”
  2. Przy składaniu wniosku dla kandydata zamieszkałego poza obwodem szkoły –  „Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły” wraz z wymaganymi oświadczeniami.

W/w dokumenty można pobrać również w „Do pobrania”.