img_0786 Spragnieni ciepła i zieleni, uczniowie klas 0-III radośnie powitali 21 marca wiosnę. Ten dzień był jak wymarzony – słońce, dość wysoka temperatura i prawie bezwietrznie – idealny na wiosenny spacer. Barwny korowód dzieci z marzannami przemaszerował więc ze szkoły, przez wieś w kierunku Doliny Prądnika. Tam na miejscu wesołymi okrzykami i piosenkami pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy nową porę roku – wiosnę. Mali ekolodzy dbając o czystość środowiska spalili nad rzeką słomianą kukłę „marzannę” – symbol zimy. W drodze powrotnej dzieci bacznie szukały oznak wiosny. Zauważyli pierwsze wiosenne kwiaty, bazie, pąki na drzewach, lecące ptaki i cytrynowe motyle.
img_0787 img_0788 img_0789 img_0791 img_0805 img_0807

To był dzień pełen przyjemnych wrażeń i nieskrywanej tęsknoty za ciepłem i blaskiem słonecznym.