img_0878 10 kwietnia o godzinie 9 rano rozpoczął się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasistów z OPERONEM, do którego jak co roku przystąpiła nasza szkoła. Cały tegoroczny test dotyczył słonia Dominika. W części polonistycznej uczniowie musieli przeczytać ze zrozumieniem fragment książki Ludwika Jerzego Kerna pt. „Proszę słonia”, a następnie odpowiedzieć na szereg pytań związanych z tekstem i wykonać zadania. W końcowej części mieli napisać dalszy ciąg historii słonia Dominika.
Po 15-minutowej przerwie uczniowie przystąpili do części matematycznej testu, gdzie wykonywali różnorodne zadania. Test trzecioklasisty miał na celu nie tylko sprawdzenie poziomu wiedzy i umiejętności nabytych przez najmłodszych absolwentów, ale również umożliwić zapoznanie się z formułą egzaminów, które będą występować na kolejnych etapach edukacji.
img_0985 img_0997 img_0999

Po zakończonym sprawdzianie uczniowie kl. III mogli zrelaksować się, po tym wysiłku umysłowym , uczestnicząc w zajęciach plastycznych. Wykonywali na nich wielkanocne palmy przy okazji poznając ich symbolikę oraz znaczenie palmy w obrzędowości naszego regionu.
Tradycyjne palmy zostały wykonane z gałązek bazi, bukszpanu, zasuszonych traw oraz ozdobiono je bibułkowymi kwiatami i wstążkami.