• 20724 razem:

img_1015 img_1029 W dniach od 23-29 kwietnia odbył się w naszej szkole TYDZIEŃ EKOLOGICZNY pod hasłem „Spotkania z przyrodą”. W pierwszym dniu miało miejsce spotkanie z przedstawicielem Ojcowskiego Parku Narodowego panem Januszem Glanowskim. Uświadomił nam, jak powinniśmy dbać o przyrodę oraz, czego nie można robić z różnymi rodzajami śmieci. Pokazał również, do jakich worków i co wkładamy.

„Bądźmy ekologiczni i pilnujmy, aby nasz świat był jak najczystszy”

img_1035 img_1041 W czwartek oglądaliśmy przedstawienie, o dwóch agentach i trzech dziewczynkach, które w niesamowity sposób dowiedziały się jak jest brudno w otaczającym nas środowisku. Może dzięki agentom i dziewczynkom, i my nie będziemy tak bardzo śmiecić.

A w piątek było wielkie sprzątanie!. Dzieci z klas IV-VI pieliły rabaty, natomiast dzieci z klas młodszych zbierały śmieci wokół szkoły. „Każdy zebrany śmieć to jedno uratowane drzewo”.

img_1042 img_1050 img_1058 img_1062 img_1070

Dzień 6. Bitwa o 1 miejsce! Przedstawiciele wszystkich klas walczyli o 1 miejsce w konkursie przyrodniczym. Sędziowie oceniali „nieszczęsnych ” wojowników. Czy opłacała im się ta wojna? JASNE. Każdy mógł zdobyć cukierki, ale będą też inne nagrody, których sędziowie nie zdradzili…

img_1073 img_1075 img_1077 img_1078 img_1083

Dzień 7 . Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego. Poszliśmy całą szkołą, zabraliśmy nawet przedszkolaki. Zamówiliśmy piękną pogodę i uśmiech dla każdego bez wyjątku. Obowiązkowe były wygodne buty i odrzutowy plecak! Smutne miny wyrzuciliśmy do kosza. Najpierw odwiedziliśmy Centrum Edukacyjno-Muzealne OPN., a następnie udaliśmy się czarnym szlakiem do Groty Łokietka. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy Doliną Sąspowską do szkoły.
I tym miłym akcentem zakończył się TYDZIEŃ EKOLOGICZNY!

img_1090 img_1098 img_1100 img_1103 img_1106