header01
header02
header03
Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
tablica
Licznik
  • 0 online:
  • 1 dzisiaj:
  • 29293 razem:

8 maja2014 roku już po raz 13 wzięliśmy udział w rajdzie pieszym, dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego, pod nazwą „Zlot Nietoperzy”. Tegoroczny Zlot, podobnie jak poprzednie, łączył elementy rajdu terenowego i konkursu wiedzy o faunie, florze oraz historii OPN. Wszyscy mieliśmy do pokonania jedną trasę od placu w Smardzowicach Zamkową Drogą, dalej pod Bramę Krakowską, do centrum Ojcowa i na pole namiotowe na Złotej Górze.
Na starcie stawiło się 50 drużyn z 12 szkół,(220 uczestników) zatem wiedzieliśmy, że rywalizacja będzie ogromna, ale nas to jeszcze bardziej zmotywowało do walki. Pogoda nam wyraźnie sprzyjała(zza chmur nieśmiało zaczęło wyglądać słońce, jakby chciało nam dodać odwagi). Czuliśmy wewnętrznie, że łatwo nie sprzedamy skóry.
Pierwszy punkt kontrolny i odpowiedzieliśmy na maksa! Hura!!! Tak trzymać! Kolejny punkt kontrolny na Drodze Zamkowej(do rozpoznania obiekty OPN, ale w formie puzzli, zadanie piekielnie trudne) i znowu max.
Po tej serii pytań byliśmy pewni, że już nam nic nie grozi, że finał mamy w kieszeni, ale przy rozpoznawaniu drzew o mały włos nie wyłożyliśmy się na dębie, dobrze że pamiętaliśmy jaka jest różnica między szypułkowym, a bezszypułkowym, bo byłoby z nami krucho! Udało się i znowu zdobyliśmy maksymalną liczbę punktów. Na ostatnim punkcie kontrolnym, już na całkowitym luzie, zorientowaliśmy mapę oraz bez zarzutu wyznaczyliśmy azymut i FINAŁ BYŁ NASZ!!!!!! Radość jednak nie trwała długo, bo okazało się, że w finale oprócz nas jest jeszcze 5 drużyn. Zahartowani w boju przystąpiliśmy  do dogrywki i zdobyliśmy 3 miejsce!
Mamy nadzieję, że dobrze zaprezentowaliśmy naszą szkołę. Prawda?

 

 

Drużyna „ŻMIJE” czyli: Natalia, Ola, Kasia, Konrad