img_1935

29 października uczniowie klasy I i II oraz dzieci z oddziału przedszkolnego byli na wycieczce w Krakowie. Najpierw w kinie „Kijów” uczestniczyli w multimedialnej lekcji na temat „Radio i telewizor – Dźwięk i obraz”. W zabawny sposób uczniowie poznali historię radia i telewizji. Następnie obejrzeli film animowany pt. „Safari”.

img_1938 img_1940 img_1944 img_1950

Później wszyscy udali się na Wawel, gdzie zwiedzali zamkowy dziedziniec i zbrojownię. Uczestniczyli również w ciekawych zajęciach edukacyjnych na temat „Damy i rycerze”. Zapoznali się z drogą do godności rycerskiej czyli od funkcji pazia, potem giermka do pasowania na rycerza oraz obowiązkami rycerza wobec króla i państwa. Przedstawiona została również postać damy, jej zajęcia i miejsce w życiu rycerza. Lekcja zakończyła się uroczystym pasowaniem każdego uczestnika na rycerza zabytkowym mieczem. Najciekawszym jednak przeżyciem dla większości dzieci było zejście krętymi schodami do Smoczej Jamy pod Wawelem, gdzie w pieczarze zamieszkiwał legendarny smok oraz oglądanie imitacji metalowego potwora ziejącego ogniem. Nikt nie pozostał obojętny na niesamowity klimat pieczary, a najmłodsi długo będą wspominać wawelskiego smoka. To była naprawdę udana wyprawa.

img_1968 img_1952 img_1956 img_1962 img_1964 img_1966