img_2078 Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś jest ukochaną przez wszystkie dzieci przytulanką. Pluszowymi misiami bawią się dzieci na całym świecie od wielu, wielu lat. Maskotkę misia wymyślono na początku ubiegłego wieku, a w 2002 roku z okazji jego setnych „urodzin” ustanowiono Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
25 listopada obchody tego sympatycznego święta zorganizowano również w naszej szkole. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I i II przyniosły swoje Pluszowe Misie, które mogą konkurować z każdą inną zabawką. Maluchy opowiadały o swoich maskotkach, zwracały uwagę na to, że misie im pomagają, pocieszają je w smutkach, bawią się z nimi i są ich przyjaciółmi. Klasa I i II zorganizowała zabawną inscenizację teatralną ze swoimi maskotkami. Dzieci wykonały też szereg różnorodnych prac plastycznych poświęconych swoim najukochańszym misiom i mogły spróbować małego „co nieco” – misiowego przysmaku – słodkiego miodku. Obchody tego miłego i sympatycznego święta zakończono wspólnym oglądaniem filmu o najpopularniejszym misiu świata Kubusiu Puchatku.