14 kwietnia 2015 roku uczniowie klas IV i V naszej szkoły,  wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sułoszowej, wybrali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy,

Po przyjeździe wyruszyliśmy zwiedzać Łazienki Królewskie. Można tam było ujrzeć: Pałac na Wodzie, Amfiteatr, Pomnik Fryderyka Chopina, Pomnik Króla Jana III Sobieskiego. Podczas spaceru po Łazienkach napotkaliśmy pawia, wiewiórkę i sarnę, które nie bały się ludzi. Następnie poszliśmy do Belwederu, gdzie urzęduje Prezydent. Później udaliśmy się na Stadion Narodowy. Można było tam zobaczyć wielkie boisko, a wokół dużo  foteli dla tysięcy fanów footballu. Potem oglądaliśmy Grób Nieznanego Żołnierza.

Drugiego Następnie odwiedziliśmy  budynek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Po raz pierwszy zobaczyliśmy Sejm na żywo. Ciekawym dla nas miejscem było również Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie oglądaliśmy film trójwymiarowy pt. „Miasto Ruin”. Tego dnia poznaliśmy prawa fizyki w Centrum Nauki Kopernik, gdzie bawiliśmy się i uczyliśmy. Na koniec dnia spacerowaliśmy po Warszawie i oglądaliśmy różne pomniki i zabytki.

Ostatniego dnia pobytu w Warszawie jechaliśmy metrem. Dla niektórych było to wielkie przeżycie. Następnie wyruszyliśmy na Krakowskie Przedmieście gdzie oglądaliśmy: Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Akademię Sztuk Pięknych, Kościół Wizytek w Warszawie, Kościół św. Krzyża. Następnie obejrzeliśmy zamek Królewski. Później kupowaliśmy  sobie pamiątki na Rynku Starego Miasta, gdzie była też Syrenka Warszawska. Podczas dojazdu do Cmentarza Powązkowskiego zobaczyliśmy Pałac Kultury i Nauki. Cmentarz Powązkowski jest miejscem, gdzie spoczywa wiele wybitnych Polaków. Część z nich została pochowana w założonej w 1925 roku Alei Zasłużonych.

Przez cały pobyt w Warszawie nocowaliśmy w Hostelu Puffa.