• 20535 razem:

1 września 2015 roku, wypoczęci po upalnych wakacjach rozpoczęliśmy rok szkolny.
Pierwsze spotkanie społeczności szkolnej miało miejsce w kaplicy w Woli Kalinowskiej. Podczas mszy świętej ks. Mariusz Górszczyk przypomniał rodzicom, nauczycielom i dzieciom jak ważną rolę ma wychowanie w życiu młodego człowieka.
W szkole inaugurację roku szkolnego otwarła pani dyrektor. Witając wszystkich zebranych, życząc wszystkim sukcesów w nauce, rozwijania pasji i przyjemnie spędzonych chwil w gronie rówieśników. Pani dyrektor powitała nowego pracownika – Magdalenę Szlachtę, nauczycielkę języka polskiego i historii oraz uczniów, a szczególnie pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli edukację w naszej szkole.
Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Szkoły odczytał informację o 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej, toteż pierwszą lekcję uczniowie mieli już za sobą.
Uroczystość uświetniła scenka teatralna pt.: ”Jacek, Wacek i Jesień” w wykonaniu uczniów klasy szóstej przygotowana pod czujnym okiem pani Urszuli Świdy. Wszyscy chcielibyśmy zatrzymać letni czas, niestety nadchodzą chłodne dni a wraz z nimi czeka naszych uczniów powrót do szkolnych murów i praca nad swoim rozwojem.
Wszystkiego dobrego, samych sukcesów w nauce i ciągłego uśmiechu na twarzach – uczniom życzy grono pedagogiczne.