Nasza Szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2015”, której tegoroczne hasło brzmiało „Wyprawa – poprawa”. Grono pedagogiczne zachęciło uczniów do posprzątania okolicznych terenów. Dnia 18 września dzieci z klas 0 – 3 oczyściły teren dookoła szkoły, natomiast starsi wyruszyli w kierunku centrum Woli Kalinowskiej, by tam posprzątać najczęściej uczęszczany obszar. Uczniowie byli dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji. Dzieci z naszej szkoły kochają przyrodę, toteż zatroszczenie się o jej dobro sprawiło im przyjemność. Wszyscy uczestnicy akcji zwrócili szczególną uwagę na fakt, że w tym roku zebraliśmy mniej śmieci niż w latach ubiegłych, sprawiło nam to radość. Świadomość, że współodpowiedzialność za miejsce, w którym żyjemy należy do wszystkich mieszkańców i ciągła dbałość o wygląd naszej miejscowości nie jest obojętna nikomu z nas powoduje, że dzieciom nie jest obcy los naszej planety.