pozegnanie_lata01Pierwszego października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami postanowili pożegnać lato.Wybraliśmy się na wycieczkę w otaczające nasz teren przepiękne strony. Wędrując prześliczną okolicą doszliśmy do Doliny Prądnika by z niej udać się do osady młynarskiej Boroniówki. W Grodzisku znów działa młyn i tartak wodny – odwiedziliśmy to miejsce!Poznaliśmy historię młyna, która rozpoczęła się już w XV wieku. Oglądaliśmy zabudowania pochodzące z połowy XIX wieku. Obejrzeliśmy działający młyn mielący ziarna na kamieniach, podziwialiśmy tartak wodny tnący drzewo piłą.  Poznaliśmy dawne przyrządy, którymi posługiwali się żniwiarze jak sierp, kosa i wóz wiejski. Dodatkową atrakcją było spotkanie z baranami, które uczniowie mogli dokarmić.
Wędrując mogliśmy kolejny już raz podziwiać uroki Ojcowskiego Parku Narodowego i poznawać zasady poruszania się po szlakach turystycznych czy uważniej przyjrzeć się faunie i florze.

pozegnanie_lata01
pozegnanie_lata06
pozegnanie_lata08

Po dotarciu do szkoły czekała na  nas niespodzianka. Rada rodziców przygotowała specjalnie dla społeczności szkolnej przepyszny posiłek. Pieczone ziemniaki, ogórki i herbata ukoiły zmęczenie po trudach wycieczki i uczniowie znów pełni sił mogli cieszyć się na boisku szkolnym ciepłem jesiennego słońca podczas zabaw ruchowych.
Wszyscy zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice na długo zapamiętają ten dzień – był fantastyczny!