• 20724 razem:

PRZYGOTOWANIA

Uczniowie wraz z nauczycielami pilnie przygotowywali się do uczczenia rocznicy siedemsetlecia Sułoszowej oraz do uroczystości ślubowania klasy pierwszej.
Uczniowie klas IV – VI przedyskutowali pytania jakie chcieliby zadać gościom honorowym podczas uroczystości. Powtarzali także taneczne choreografie, które miały uświetnić występ. Najmłodsi ćwiczyli piosenki i wierszyki, które łączą się w harmonijną całość z przysięgą szkolną. Próba generalna wypadła dobrze, więc wszyscy mogli spokojnie wrócić do obowiązków szkolnych.

UROCZYSTOŚĆ „RODZINNIE NA 700-LECIE” I ŚLUBOWANIE KLASY I

14 października 2015 roku pozostanie w pamięci społeczności Woli Kalinowskiej na długo, tego dnia bowiem w Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość „Rodzinnie na 700-lecie” oraz „Ślubowanie klasy pierwszej”. Obchody rozpoczęła pani dyrektor Zofia Gałka witając zebranych gości a wśród nich Wójta Gminy Sułoszowa Pana Stanisława Gorajczyka, księdza proboszcza Mariusza Górszczyka, Panią Dyrektor Zofię Stach, Pana Wacława Staronia oraz mieszkańców sołectwa. Tegoroczne uroczystości są hołdem dla historii naszego regionu. Aż siedem wieków minęło od czasu udokumentowania istniejących osad ludzkich na terenie Sułoszowej. Bardzo ciekawy rys historyczny naszej gminy przedstawił Pan Wójt.

Pani dyrektor Zofia Stach opowiedziała o tym jak funkcjonowała szkoła dawniej a pan Wacław Staroń przybliżył uczniom pracę radnego i strażaka. Uczniowie zostali nagrodzeni w konkursach szkolnych zorganizowanych z okazji jubileuszu. W literackich szrankach zatytułowanych „Moja miejscowość w legendzie” zwyciężyły prace Macieja Mendrygała i Mateusza Wawro. Również prace plastyczne Hani Bednarz i Oliwii Górki zostały nagrodzone.
Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem pierwszoklasiści zostali pasowani zaczarowanym ołówkiem na uczniów naszej szkoły przez Panią Dyrektor. Zaprezentowali swoje talenty i umiejętności w części artystycznej. Ceremonię ślubowania przygotowała Pani Halina Dratwa. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali upominki, które przygotowali dla nich rodzice.
Również specjalnie na tą okazję została przygotowana wystawa “Tak było przed nami…” do której obejrzenia zaprosiła Pani Dyrektor wraz z zachęceniem do poczęstowania się kawą, herbatą i ciastem na koniec uroczystości.