26 października klasy 0-III wybrały się na wycieczkę do miasta Kraka. Najpierw uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych „Bajki, baśnie, legendy- czego nas uczą?”. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali fragmenty filmów – znanych bajek i baśni, rozpoznawali teksty literackie i wspólnie rozwiązywali krzyżówkę. Potem dzieci obejrzały najnowszą wersję filmowej adaptacji baśni „Królewna śnieżka” . Następnie wszyscy udali się na Krakowski Rynek. Podczas spaceru dzieci oglądały i podziwiały zabytki Krakowa: Sukiennice, Kościół Mariacki, Ratusz, Bramę Floriańską i Barbakan. Atrakcją dla maluchów było karmienie gołębi i smakowanie krakowskich obwarzanków. Każdy też z uczestników wycieczki kupił sobie pamiątkę. Uznaniem cieszyły się figurki smoka wawelskiego, rycerzy oraz kolorowe drewniane ptaszki. To był naprawdę udany wyjazd . Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.