29 października uczniowie klas II- IV udali się na wycieczkę edukacyjną do Olkusza.
O godzinie 9:00 wyruszyliśmy autobusem spod szkoły. Po około 30 minutach dotarliśmy na Stary Cmentarz w Olkuszu mieszczący się przy ulicy Króla Kazimierza Wielkiego. W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych spacerowaliśmy po tym niezwykłym miejscu. Panie nauczycielki zwróciły naszą uwagę na najciekawsze nagrobki. W naszej pamięci pozostał pomnik wystawiony włoskiemu powstańcowi płk. Francesco Nullo, który zginął pod Krzykawką w 1863 roku. Zwróciliśmy uwagę na podział cmentarza na część prawosławną i rzymsko-katolicką. Najmłodsi zebrali po kilka kasztanów i ruszyliśmy dalej.

Nieopodal znajduje się Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w której to byliśmy umówieni na zajęcia. Czekały tam na nas atrakcje w postaci zajęć o katalogach bibliotecznych i o książkach, które warto przeczytać. Pani bibliotekarka pokazała nam książki zasługujące na szczególną uwagę. Część z nas była zachwycona. Następnie zwiedziliśmy Mediatekę i inne części biblioteki. Teraz już wiemy jakie tytuły zaproponować do naszej, szkolnej biblioteki.

Kolejny punkt wycieczki to Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej. Mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ byliśmy oprowadzani po obiekcie przez słynnego olkuskiego historyka pana Jacka Sypienia. Zobaczyliśmy kolekcję sprzętu strażackiego, samochodów, konnych sikawek, hełmów, toporów i mundurów strażackich. Widzieliśmy także dawne sztandary, medale i odznaczenia.
Po wyjściu z muzeum zadowoleni poszliśmy na rynek by odpocząć, zjeść drugie śniadanie i chwilkę się pobawić. Po przerwie podeszliśmy do autobusu, który zabrał nas do szkoły. Wycieczka była bardzo emocjonująca i pełna atrakcji.

Autorem sprawozdania przed korektą jest uczennica klasy VI – Alicja Kiszka.