Poranek z Kolędami
W wtorek 22 grudnia 2015 roku odbyła się mała uroczystość szkolna, w czasie której śpiewaliśmy kolędy.
O godzinie 10:00 w specjalnie przygotowanym miejscu na korytarzu wszyscy spotkaliśmy się, aby uczcić święta Bożego Narodzenia. Na początku Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów. Po skierowaniu do zebranych serdecznych życzeń spokojnych i szczęśliwych chwil w gronie rodziny dla całej społeczności szkolnej zaczęło się kolędowanie. Każda klasa miała wybrany jeden utwór. W przypadku klasy szóstej była to pastorałka pt. ,,Jest taki dzień”. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali dwie kolędy ,,Wśród nocnej ciszy” oraz ,,Do szopy hej pasterze”. Następnie wszyscy połamaliśmy się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia.
Po zakończeniu spotkania uczniowie udali się na lekcje wraz z nauczycielami.

Tekst: Igor Kołodziej, klasa 6