16 stycznia 2016 r. był dniem wyjątkowym dla naszej szkoły. W tym dniu odbyła się bowiem „Choinka szkolna”. Ta impreza ma charakter środowiskowy i długoletnią, trudno nawet ustalić jak długą, tradycję.
W sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się wszyscy uczniowie, rodzice, babcie i dziadkowie oraz zaproszeni goście na czele z Wójtem Gminy Sułoszowa Panem Stanisławem Gorajczykiem.
Tego dnia za oknem padał śnieg, temperatura była minusowa, ale w sercach zrobiło się cieplej, gdy rozbrzmiały pierwsze dźwięki tańców i śpiew dzieci, biorących udział w choinkowym przedstawieniu. Każdy z uczniów miał okazję zaprezentować się na dużej scenie, wśród tak licznej publiczności. Koło teatralne ,,Kalinka” przedstawiło spektakl teatralny ,,Śpiąca królewna”. Natomiast najmłodsi – przedszkolaki i uczniowie klas I-III – przygotowali piękny program artystyczny dla babć i dziadków pt.,,Kochamy Was”.

Przesłanie miłości i wdzięczności od wnucząt trafiło do wszystkich uczestników uroczystości. Dopełnieniem życzeń były uściski, laurki i prezenty. Całą choinkową imprezę uświetniły również liczne tańce dzieci , od mazura i walca po krakowiaka, poleczkę i tańce nowoczesne oraz występy naszych małych skrzypaczek z klasy III z koncertem kolęd.
Punktem kulminacyjnym choinki było przybycie Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Każde dziecko zostało obdarowane wspaniałą paczką z obietnicą, że za rok Mikołaj do nas powróci. Potem był poczęstunek dla wszystkich przygotowany przez rodziców i wspaniała zabawa do późnych godzin wieczornych.
Bogaty i ciekawy program choinki szkolnej sprawił, że owe wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich zebranych.  Jesteśmy dumni, że udało nam się zachować dwie wspaniałe imprezy, które tworzą klimat szkoły a po latach stają się okazją do wspomnień: choinkę oraz Dzień Babci i Dziadka. Niewiele szkół może się tym pochwalić!

Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniach i organizacji choinki.