5 lutego przedszkolaki i uczniowie klas I – III wzięli udział w interaktywnych warsztatach telewizyjnych ,,Wesołe dźwięki filmowej piosenki”. Odbyły się one w MULTIKINIE w Krakowie a przeprowadził je TEATR SHOW . W świat filmowych dźwięków wprowadził dzieci animowany pies Rafik.
Uczestnicy warsztatów zapraszani byli na scenę do studia dźwiękowego i za pomocą przedmiotów codziennego użytku tworzyli efekty dźwiękowe do filmu rysunkowego oraz podkładali głosy pod filmowe postacie. Zajęcia były realizowane na żywo w zapisie filmowym i emitowane na dużym ekranie. W trakcie warsztatów uczniowie rozwiązywali życiowe problemy, z jakimi borykała się ekipa rysunkowego zespołu, czyli postawy wobec takich zagadnień jak: przyjaźń, miłość, odwaga, strach, , pomoc, sukces i podpowiadali bohaterom jak się powinni zachować w różnych sytuacjach.
Z całości warsztatów powstanie reportaż o charakterze „wideolekcji” na temat pracy nad kreowaniem dźwięków, który wkrótce będziemy mieli możliwość obejrzenia w szkole.

Potem uczniowie udali się do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zlokalizowanego na terenach dawnego lotniska wojskowego. Muzeum to jest największą tego typu placówką w Polsce. Wizyta w muzeum stanowiła fascynującą podróż w głąb historii lotnictwa . Przewodnik w ciekawy i zabawny sposób opowiadał dzieciom o lotnictwie i zachęcał do oglądania zgromadzonych eksponatów: samolotów, śmigłowców, szybowców oraz licznych pamiątek i przedmiotów, w tym mundurów, odznaczeń oraz medali związanych z historią lotnictwa polskiego i światowego. Największa atrakcją dla uczniów okazało się jednak wejście i zwiedzenie wnętrza śmigłowca oraz jego ,,pilotowanie”. Nikt nie chciał dobrowolnie wyjść z kabiny i oddać sterów koledze.

Na pewno na długo w pamięci wszystkich pozostanie ta wycieczka.