wycieczka

13 kwietnia 2016 r. odbył się konkurs piosenki Maryjnej „Totus Tuus”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sułoszowej. Uczestnikami byli uczniowie Gminy Sułoszowa oraz uczniowie szkół im. Jana Pawła II z Diecezji Sosnowieckiej. Celem konkursu było rozbudzanie aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży. Popularyzacja wartościowych treści religijnych oraz promowanie młodych talentów. Każdy z wykonawców prezentował jeden utwór o tematyce Maryjnej. Konkurs odbywał się w różnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentował sześcioosobowy zespół „Wesołe nutki” z kl. I-II oraz duet „Przyjaciółki” z kl. VI. Oba zespoły zajęły III miejsce w swojej kategorii i otrzymały nagrody oraz dyplomy.
Festiwal był nie tylko popularyzacją artystyczną twórczości religijnej, ale przede wszystkim przesłaniem miłości, radości, szczęścia i pokoju.

maryjny