Jak co roku w naszej szkole zostało przeprowadzone w dniach 18-22 kwietnia 2016r przedsięwzięcie pod nazwą „Tydzień ekologiczny”. Organizując tę akcję kierujemy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcenia ich do pogłębienia wiedzy na temat przyrody i problemów ekologicznych. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich działaniach, w których mogły wykazać się inicjatywą, wygrać nagrodę, pobawić się zdobywając równocześnie wiedzę na różne tematy. Uczniowie uczestniczyli w różnych formach aktywności, propagujących zdrowie i ochronę środowiska. W tygodniu poprzedzającym „Tydzień Ekologiczny” pojawiły się w szkole przepiękne dekoracje –  plakaty, hasła, zapowiedzi przebiegu akcji .
W poniedziałek 18 kwietnia odbył się apel informacyjny, na którym uczniowie zostali zapoznani z przebiegiem akcji.
Koło teatralne zaprezentowało tego dnia przedstawienie ekologiczne pt. „Eko-Kapturek”, które w uroczy sposób wydobyło esencję celowości działań związanych z promocją zdrowego trybu życia.
We wtorek 19 kwietnia wszyscy uczniowie wybrali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego . Klasy II-V zwiedziły najpierw Gminną oczyszczalnię ścieków, gdzie mieli okazję poznać zasady jej działania oraz jej znaczenie na rzecz ochrony środowiska. Następnie przemierzając różnorodne szlaki turystyczne uczniowie mieli okazję podziwiać bogatą florę i faunę oraz zobaczyć ciekawe obiekty i zabytki OPN.
W środę wszyscy wzięli udział w akcji porządkowania terenu wokół szkoły.
Następnego dnia odbył się konkurs wiedzy ekologiczno- przyrodniczej w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Dodatkową atrakcją było zmierzenie się uczniów z jazdą na niezwykłym rowerze, bo tworzącym energię elektryczną. Każdy uczeń podjął się wyzwania spróbował sił w tej konkurencji.
Natomiast w piątek uczniowie stanęli w szranki podczas konkursu recytatorskiego  „Szlachetne zdrowie” rozegranego także w dwóch kategoriach wiekowych.
Tydzień ekologiczny zakończył się podsumowaniem, wręczeniem nagród uczniom,  którzy wykazali się szczególną aktywnością  i uzdolnieniami.