• 20530 razem:

W dniu 2.06.2016 z okazji Dnia Dziecka oraz realizowanej innowacji do szkoły przybył pan Karol Kozłowski. Jego pasją i zajęciem jest pisanie wierszy dla dzieci i młodzieży. Zajmuje się tym odkąd pamięta, już jako dziecko zaczął pisywać małe wierszyki, nas też zachęcał.
Gdy przybył na spotkanie z naszą szkolną społecznością, powiedział nam, że mieszka w Krakowie wraz z żoną i kotem, o którym napisał książeczkę. Pisarz był przygotowany i zaprezentował nam niektóre książki, opowiedział też co było jego natchnieniem do pisania. Każdy bez wyjątku był pod wrażeniem dzieł artysty. Prezentowanie przebiegło bardzo miło oraz sympatycznie. Wszyscy uczniowie i nauczyciele byli zadowoleni, że zaszczycił nas swoją obecnością tak miły Pan. Pod koniec, gdy ktoś z uczniów miał pytania mógł je zadać, a poeta na nie odpowiadał. Było naprawdę przemiło. Uczniowie zainteresowani utworami pisarza, mogli sobie kupić książeczkę z autografem.

Na koniec za tak pięknego występu podziękowaliśmy i wręczyliśmy kwiaty. Zrobiliśmy jeszcze kilka zdjęć z główną gwiazdą i nasze spotkanie z Panem Kozłowskim dobiegło końca. To wydarzenie na pewno na długo zapamiętamy.

Tekst: Alicja Kiszka klasa VI