W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 został zrealizowany w oddziale przedszkolnym projekt edukacyjny „Poznajemy różne zawody”. W jego realizację zostali zaangażowani rodzice przedszkolaków. Główni bohaterowie spotkań czyli rodzice prezentowali swoje zawody. Dzieci zadawały pytania, uczestniczyły w prowadzonych przez nich zajęciach, oglądały przyniesione przedmioty, dzieliły się swoją wiedzą i spostrzeżeniami dotyczącymi tematu. W czasie realizacji projektu odwiedzili nas: fryzjerka, pielęgniarka, plastyczka, koordynator do spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Dzięki tym spotkaniom dzieci rozwijały wyobraźnię, zasób słownictwa, uczyły się współpracy i odpowiedzialności.
Cele projektu:

• integracja z rodzicami
  • przybliżenie dzieciom wiadomości na temat wybranych zawodów
  • dostarczanie dzieciom radości poprzez udział w zajęciach
  • kształtowanie poczucia przynależności społecznej

Korzyści dla dzieci wynikające z realizacji projektu:

• aktywizacja dzieci i rodziców poprzez udział w projekcie
  • zdobywanie przez dzieci wiedzy i nowych doświadczeń metodą badawczą.