• 20724 razem:

30 września 2016 roku damska część Rady Uczniowskiej przygotowała małą niespodziankę dla wszystkich chłopców. Panowie nie domyślali się, że powodem zwołania apelu jest chęć złożenia im życzeń i obdarowania ich drobnymi upominkami.
Dziewczynki z miłymi uśmiechami na twarzach złożyły życzenia i wręczyły chłopcom skarbonki pokryte wizerunkami banknotów. Dla wszystkich uczniów był słodki cukierek i pouczenie wynikające z przysłowia „Grosz do grosza i zbierze się kokosza!”.
Opiekunka Rady Uczniowskiej przypomniała pochodzenie tradycji świętowania tego dnia, która wywodzi się z wysp Trynidad i Tobago. Choć święto to obchodzimy zaledwie od siedemnastu lat ma ono wielu zwolenników.
W Polsce Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca, jako męski odpowiednik Dnia Kobiet. Niestety ta tradycja i ta data niezbyt się przyjęły. Natomiast znacznie bardziej rozpowszechnił się zwyczaj obchodzenia Dnia Chłopaka z datą 30 września. Nie we wszystkich krajach data tego święta jest taka sama, jednak nasze dziewczyny właśnie pod koniec września uczciły święto miłych kolegów.