14 października w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Cała szkolna społeczność spotkała się tego dnia w sali 26, która zmieniła się nie do poznania. Pani Dyrektor rozpoczęła spotkanie od uroczystego odśpiewania przez wszystkich hymnu narodowego, następnie przywitała zebranych a wśród nich zaproszonych gości, rodziców, uczniów, wszystkich pracowników szkoły i złożyła życzenia z okazji dnia, które jest świętem wszystkich będących na sali.
Z tej okazji Rada Uczniowska, we współpracy z wszystkimi nauczycielami przygotowała wystąpienia. W pierwszej części widowiska nauczyciele zostali uhonorowani specjalnym nagrodami: Oskarami, sławiącymi ich zalety, w dość przekorny sposób. Uśmiech pojawił się na twarzach wszystkich, nie zniknął też w kolejnej części „Koncertu”, w której zostały zaprezentowane ponadprzeciętne możliwości pedagogów, jakże przydatne w codziennej pracy. Dalej koncert przemienił się w uroczyste uczniowskie życzenia, do których zostały dołączone piosenka i pokazy taneczne najmłodszych uczniów w szkole.
Kiedy wszystkie życzenia zostały złożone zgodnie z tradycją wszyscy zebrani – zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi uroczyście odśpiewali hymn szkoły. Tego dnia wszyscy pożegnaliśmy się w radosnych nastrojach.