27 października 2016 r. udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa. Najpierw uczestniczyliśmy w widowisku teatralno-filmowym pt. „TAŃCE POŁAMAŃCE czyli teatralnie i filmowo o sztuce tańca” Dzieci spotkały się z Profesorem Mądralą, Mądralińską i posagiem Andrzejem, którzy w zabawny i bardzo obrazowy sposób opowiadali i tańcu. Nie zabrakło zagadek, wspólnego tańczenia i wyśmienitej zabawy. Potem obejrzeliśmy film „Rysiek lwie serce”. Następnie obejrzeliśmy wystawę z klocków LEGO. Eksponaty prezentowały postacie, miejsca oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe jak i współczesne. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajdowały się stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków. Dodatkową atrakcją były filmy prezentujące świat nauki, które można było zobaczyć w kinie edukacyjnym. Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.