W czwartek 10 listopada odbyła się uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas IV – VI przygotowali montaż słowno – muzyczny „Ku wolności”. Wcześniej na zajęciach plastyki i techniki powstały kotyliony i biało-czerwone flagi zrobione przez dzieci klas 0 – III. Wszyscy odświętnie ubrani śpiewali pieśni patriotyczne oddając hołd ojczyźnie. Rada Uczniowska przedstawiła krótkie, literackie podsumowanie tych ważnych dla nas wydarzeń. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.
Przyłączyliśmy się również do gminnych obchodów święta. 11 listopada część uczniów wraz z nauczycielami i rodzicami uczestniczyła w obchodach w Sułoszowej. Uroczystość ta połączyła przedstawicieli całej społeczności. Piątkowe dopołudnie poświęcone było śpiewaniu pieśni patriotycznych. Miłą częścią obchodów był wspólny posiłek i chwile spędzone w gronie ludności.