• 20724 razem:

r1Uczniowie naszej szkoły „Pamiętają o żołnierzach wyklętych”. Pod tym hasłem dnia pierwszego marca odbył się w szkole uroczysty apel poświęcony pamięci walczących. Dzieci dowiedziały się, kim byli walczący przeciw sowietyzacji Polski.
Dla uczczenia tego wydarzenia w szkole pani U. Świda i pani M.Szlachta zorganizowały konkurs recytatorski. 17 marca w szranki stanęło 13 uczniów. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: klas młodszych I – III i starszych IV – VI. Skład komisji oceniającej popisy artystyczne uczniów to: pani dyrektor Z. Gałka, pani H. Dratwa i pani K. Nowak. Wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze polskich poetów. Każdy mówił o ojczyźnie i postawie patriotycznej, jaką powinien cechować się każdy Polak. Najpiękniej zaprezentowała się Antonina Pieszczek z klasy II i Mateusz Wawro z klasy VI. Na podium rywalizacji znaleźli się także uczniowie: Piotr Wawro i Karol Mendrygał z klasy II, Bartosz Frączek z klasy V i Ula Pieszczek z klasy IV. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.