as

Jak co roku w naszej szkole została przeprowadzona akcja pod nazwą „Spotkanie z przyrodą”. Organizując te działania kierujemy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcenia ich do pogłębienia wiedzy na temat przyrody i problemów ekologicznych. Uczniowie uczestniczyli w różnych formach aktywności, propagujących zdrowie i ochronę środowiska oraz wiedzy o naszym Patronie.
W tygodniu poprzedzającym „Tydzień Ekologiczny” pojawiły się w szkole dekoracje,  plakaty, hasła – zapowiedzi przebiegu akcji. W poniedziałek 24 kwietnia 2017 r. odbył się apel, na którym koło teatralne zaprezentowało przedstawienie ekologiczne pt. „Na ratunek Ziemi”.
We kolejnych dniach uczniowie uczestniczyli w wycieczkach do Ojcowskiego Parku Narodowego . Przedszkolaki oraz klasa II i III zwiedziły Grodzisko oraz uczestniczyli w zajęciach archeologicznych ,, Wykopaliska – badanie przeszłości”. Uczniowie klasa V i VI przemierzając różnorodne szlaki turystyczne mieli okazję podziwiać bogatą florę i faunę oraz zobaczyć ciekawe obiekty i zabytki OPN, a tym samym utrwalić sobie wiedzę przygotowującą ich do konkursu ,,Zlot Nietoperzy”.