16 maja uczniowie klas V i VI wzięli udział w Zlocie Nietoperzy. W 16-tej edycji turnieju w szranki stanęło ponad 300 uczestników. Trasa prowadziła z Białego Koscioła przez górę Okopy, Jaskinię Ciemną do Centrum Edukacyjno–Muzealnego OPN, gdzie odbył się konkurs dla lokalnych szkół podstawowych.
Chłopcy z klasy szóstej: Kacper Kałmuk, Mateusz Wawro, Jakub Żuchowicz i z klasy piątej Sławomir Giec reprezentowali naszą szkołę w konkursie głównym, i zajęli wysokie, czwarte miejsce.
Cała wycieczka była bardzo miła. Trasa, wyznaczona przez organizatorów do pokonania, okazała się wymagająca, jednak trening jaki chłopcy odbyli tydzień wcześniej przydał się i bez większych problemów dali sobie radę z pokonaniem wyznaczonej trasy. Jedynie burza próbowała zakłócić dobrą zabawę ale jej się to nie udało.
Dobre wspomnienia pozostaną i chłopcy już teraz postanowili baczniej zwracać uwagę na piękno przyrody Ojcowskiego Parku Narodowego, by w przyszłym roku walczyć o wyższe miejsce w konkursie.