header01
header02
header03
Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
tablica
Licznik
  • 0 online:
  • 9 dzisiaj:
  • 31230 razem:

8 maja 2017 roku wyjechaliśmy na zieloną szkołę.
Postanowiłam opisać trzy dni, które najbardziej mi się podobały. Jednym z tych dni był 11.05.2017 (czwartek). Pojechaliśmy wtedy do Ocean Parku we Władysławowie. Dowiedzieliśmy się dużo o morskich zwierzętach np.: płetwalu błękitnym, kaszalocie, kałamarnicy, płaszczce, fokach, pingwinach, rekinie żarłaczu białym. Następnie była mała przerwa, po której udaliśmy się na wielkie show. Mogliśmy porozmawiać z małym płetwalem błękitnym o imieniu Błękitek. Po powrocie udaliśmy się na obiad. Potem pojechaliśmy kolejny raz do Władysławowa, aby zobaczyć aleję gwiazd sportu. Następnie wróciliśmy do ośrodka na kolację. Dzień był bardzo udany!

Kolejnym dniem był 12.05.2017. Pojechaliśmy na fermę strusi. Na samym początku pani, która nas oprowadzała pokazała nam ptaka o nazwie Emu. Był szary, a oczy miał żółte. Pani powiedziała, że znosi ciemno-zielone jajka. Kolejnym ptakiem był Struś afrykański. Dowiedzieliśmy się, że strusi mózg jest mniejszy niż jego oko. Pokazano nam też, jak karmi się lamy i osiołki. Zorganizowano konkurs, którego nagrodą była odznaka mistrza strusi. Po konkursie zaprowadzono nas na duży plac zabaw. Była też okazja, żeby spróbować pysznej jajecznicy z jajka strusia. Na sam koniec odbyła się przyjemna jazda bryczką. Dzień na fermie strusi był wprost fantastyczny!

Ostatnim dniem, który chcę opisać tj. 16.05.2017. W tym dniu wybraliśmy się na statek wojenny ORP Błyskawica. Okręt został zmieniony w pływające muzeum na nim znajdowały się różne rodzaje broni, takie jak miny czy armaty. Weszliśmy do maszynowni statku i mini muzeum, które było poświęcone historii maszyny. Po południu poszliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie można było samemu uczyć się czegoś nowego. Znajdowały się tam stanowiska do przeprowadzenia różnych eksperymentów. Bardzo podobała mi się wycieczka, która odbyła się tamtego dnia.
tekst napisała uczennica klasy IV: Hania Bednarz