header01
header02
header03
Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
tablica
Licznik
  • 0 online:
  • 9 dzisiaj:
  • 31230 razem:

8 maja 2017 roku wyjechałam z całą moją klasą i z trzecią klasą ze Sułoszowej na Zieloną Szkołę, o godzinie 6:00 rano.
Po drodze zatrzymaliśmy się na warsztatach w Szymbarku. Było tam wspaniale, ponieważ mieliśmy przewodnika, który bardzo ciekawie opowiadał o różnych rzeczach. Powiedział nam, że to miejsce zdobyło aż pięć rekordów Guinnessa, a były nimi: ogromny fortepian, dwie wielgachne deski, które osiągały nawet 46,53 m , duża ława i ogromna ławka , na której można siedzieć. Atrakcją tej wycieczki był dom odwrócony do góry nogami. Gdy tam weszłam, tak mi się strasznie kręciło w głowie, że nie da tego opisać. Po tych wszystkich atrakcjach, wróciliśmy do autobusu i zmierzaliśmy w kierunku Jastrzębiej Góry. To był udany dzień !

15 maja wyruszyliśmy na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego. Szybko zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy w drogę. Gdy dojechaliśmy, mieliśmy zajęcia z Panią przewodnik. Opowiadała nam o ciekawych zjawiskach przyrodniczych i o wydmach. Bawiliśmy się tam w różne zabawy przyrodnicze, np: mieliśmy zgadnąć cień danego ptaka. To było super, po zabawach poszliśmy na ogromne wydmy z piasku. Już w pewnym momencie myślałam, że nie wyjdę ale udało się. Opiekunowie powiedzieli nam, że możemy się po nich turlać. Było tam wspaniale!

16 maja o godzinie 10:00 wyjechaliśmy na następną wycieczkę, do Gdyni. Zwiedziliśmy słynny statek ORP Błyskawica. Na okręcie znajdowało się muzeum Plenerowej Ekspozycji Broni i uzbrojenia morskiego. Zobaczyliśmy przestarzałe i historyczne przedmioty związane z żeglugą. W tych podziemnych pomieszczeniach było genialnie. Po zwiedzeniu statku, poszliśmy do Centrum Nauki Experyment. Mogliśmy zjeżdżać na zjeżdżalniach. Bawiliśmy się tam aż trzy i pół godziny, ale trochę byłam smutna, ponieważ ten czas upłynął bardzo szybko.
Według mnie te trzy dni które opisałam były najlepsze, na pewno nigdy ich nie zapomnę.

tekst napisała uczennica klasy IV: Zosia Kołodziej