ojcow5
Fotoram.io(1)

„17 września 1939 roku o godzinie 3 nad ranem wojska sowieckie przekroczyły granicę Polski.(…) Związek Radziecki „ wbił nóż w plecy” Polsce, atakując ją bez wypowiedzenia wojny”  – tymi słowami uczniowie ósmej klasy przy dźwiękach piosenki Jacka Kaczmarskiego „Wrześniowa ballada” rozpoczęli apel upamiętniający 79 rocznicę napaści ZSRR na Rzeczpospolitą Polską. Przypomnieli tragiczne okoliczności wejścia Armii Czerwonej na wschodnie rubieże naszej ojczyzny, które spowodowały dezorientację Polaków. W efekcie obrona przed kolejnym okupantem była słaba.

Uczniowie podkreślili jak ważne  jest dziś  informowanie Polaków o wydarzeniach 17 września 1939 roku, o zbrodniach Rosji Sowieckiej na obywatelach II Rzeczpospolitej,   ponieważ po zakończeniu II wojny światowej władze Polski Ludowej zakłamywały prawdę historyczną i nie informowały o podstępnej polityce komunistycznych władz ZSRR wobec Polski. Tylko nieliczni nauczyciele historii mieli wiedzę i odwagę, by uczyć prawdziwej historii      o tamtych czasach.