ojcow5
Fotoram.io(1)

Dnia 12 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy I  połączona z obchodami święta Edukacji Narodowej.

Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej wspólnie z drugoklasistami zaprezentowali montaż muzyczno-słowny, na który składały się wiersze i piosenki obrazujące zabawne scenki z życia szkoły. Wychowankowie już od dłuższego czasu przygotowywali tę część artystyczną i z zapałem pokazali ją zebranym na sali rodzicom, uczniom i nauczycielom oraz zaproszonym gościom. Końcowym elementem ich występu był popisowy taniec  ludowy ,,krakowiak”. W dalszej kolejności przystąpiono do uroczystego aktu ślubowania. Pani Dyrektor Magdalena Szlachta ,,zaczarowanym ołówkiem” pasowała oficjalnie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Starsi  koledzy oraz rodzice złożyli im życzenia i obdarowali ich drobnymi upominkami. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali także pamiątkowe dyplomy.

Życzymy, aby święto pierwszoklasistów, jakim jest Pasowanie na Ucznia na długo pozostało w ich pamięci i było dobrym początkiem na drodze ich edukacji szkolnej.

W kolejnej części uroczystości koło teatralne pod kierunkiem Pani Urszuli Świdy zaprezentowało program artystyczny pt. ,,Dziękujemy”. W humorystyczny sposób słowem, piosenką i tańcem uczniowie klasy IV i V dziękowali nauczycielom za ich trud, poświecenie, serdeczność, cierpliwość, wyrozumiałość i przekazywaną wiedzę. Na twarzach zgromadzonych można było dostrzec wyrazy wzruszenia, widać że występ im się podobał.

Życzymy naszym pedagogom i wszystkim pracownikom szkoły, aby ,, każdy kolejny dzień był miły dla nich”, a praca była zawsze źródłem radości.

U.Świda