ojcow5
Fotoram.io(1)

Bal karnawałowy

W polskiej tradycji po okresie Bożego Narodzenia zaczyna się karnawał. Bale przebierańców organizowane w tym czasie są atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczają im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole i tym razem. W minionym tygodniu odbył się kolejny – tak długo oczekiwany przez uczniów naszej szkoły bal karnawałowy. Pięknie udekorowane sale zamieniły się w zaczarowane krainy pełne wróżek, czarodziejów, kowbojów, księżniczek,  biedronek, pszczółek, Indian, czarownic, czy rycerzy. Bal tradycyjnie rozpoczęto polonezem, a potem były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Przy dźwiękach muzyki i utworach znanych i lubianych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi przyjaciółmi. Dużą atrakcją  dla dzieci okazała się nauka brazylijskiego tańca – samby. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy, ale uśmiech nie schodził z ich twarzy do końca. Miłym przerywnikiem wspólnej zabawy był poczęstunek  słodkościami przygotowanymi przez rodziców, którym raczyły się dzieci. Kiedy czas zabawy dobiegł końca uczestnicy balu z żalem opuszczali salę.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkości, które były nieodzownym elementem karnawałowej zabawy.
A kolejny bal karnawałowy… – już za rok. Zapraszamy!

U Świda