ojcow5
Fotoram.io(1)

W ramach ćwiczenia „Pomocna Energia” 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej w minionym tygodniu, wykorzystując swój sprzęt, uruchomiła awaryjne zasilanie dla Woli Kalinowskiej.

W związku tymi działaniami Nasza szkoła nawiązała współpracę z żołnierzami. 6 marca  żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzili dzieci i młodzież, a także przeprowadzili zajęcia.

Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy: młodsi (oddział przedszkolny i klasy 0-2) oraz starsi (klasy 4-8). Wojskowi zapoznali uczniów z umundurowaniem i sprzętem podręcznym. Dzieci dowiedziały się, jakie zadania mają takie służby. Z przyjemnością utrwaliły wiedzę o  numerach telefonów alarmowych.

Podczas zajęć żołnierze przeprowadzili atrakcyjne szkolenie udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie pod ich nadzorem mieli możliwość przećwiczenia akcji ratowania zdrowia i życia. Spotkanie to cieszyło się dużym  zainteresowaniem młodych  ludzi. Mamy nadzieję, że współpraca z tą jednostką będzie nadal kontynuowana.

W tym miejscu, jeszcze raz serdecznie dziękujemy 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej za miłe odwiedziny i zajęcia.