ojcow5
Fotoram.io(1)

Patron Naszej Szkoły, profesor dr Władysław Szafer, był wybitnym uczonym o wielkim autorytecie, jakim cieszył się w kraju i w świecie. Był Twórcą i Organizatorem ruchu ochrony przyrody w Polsce, z którym związany był przez całe życie. Jego wielką zasługą było stworzenie trwałych podstaw naukowych ochrony przyrody w naszym kraju, zbudowanie mocnych zrębów jej organizacji i stworzenie form społecznego działania w tym obszarze.

25 kwietnia 2019 r. świętowaliśmy Dzień Patrona w Naszej Szkole. Aby uczcić ten dzień nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie propagujące ekologiczny styl życia. Kolejnym wydarzeniem był spacer po okolicy. Starsi uczniowie wybrali się na dłuższą wędrówkę czerwonym szlakiem do wtórnego źródła św. Jana w Ojcowie. Uczniowie klas I i II wędrowali żółtym szlakiem aż do Złotej Góry. Młodsi podziwiali rzadko występujące kwiaty, które są objęte ochroną a także  obcowali z przyrodą poprzez przytulanie się do drzew, co ma dobroczynny wpływ na nas ludzi.