ojcow5
Fotoram.io(1)

Piątek 26 kwietnia br.był dniem pełnym wrażeń. Uczniowie naszej szkoły udali się
do Olkusza, by uczestniczyć tam w przygotowanych z myślą o nich zajęciach.

Zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Kiedy młodsi uczniowie poznawali tajniki savoir vivre, czyli niełatwej sztuki grzeczności na co dzień i sytuacjach wyjątkowych, ich koleżanki i koledzy ze starszych klas uczestniczyli w kinie w widowisku „Mały Książę – tajemnicze okoliczności literackiej działalności”, podczas którego wcielili się w role detektywów. Efektem ich pracy było stworzenie psychologicznego profilu bohatera. Zajęcia niewątpliwie pomogły uczniom zrozumieć niełatwą przecież lekturę Antoin’a de Saint – Exupéry’ego.

Po widowisku uczniowie udali się na zajęcia do Domu Kultury, by podczas zajęć „Szanujmy twórców, czyli prawo autorskie w pigułce”z panią Beatą Dziąbek poznać przepisy prawa dotyczące korzystania z zasobów Internetu i prac twórców kultury. W tym czasie grupa młodszych uczniów udała się na widowisko telewizyjne „Doktor Dolittle i jego zwierzęta, czyli filmowe safari” przygotowane przez Teatr Show. Celem widowiska było wprowadzenie uczniów w tajniki nowoczesnych mediów. Uczniowie, którzy otrzymali przed wejściem
na widownię specjalne kolorowe bilety, osobiście uczestniczyli jako aktorzy w tworzeniu tego widowiska, które niedługo będziemy mogli obejrzeć w szkole – zostanie przesłana na jej adres płyta z nagraniem filmu.

Pełni wrażeń, z nową wiedzą o współczesnym świecie wróciliśmy do szkoły.