ojcow5
Fotoram.io(1)

15 maja wzięliśmy udział w akcji promującej czytelnictwo „IV PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Jest to część akcji społecznej znanej od kilkunastu lat „Cała Polska czyta dzieciom”. Jej celem jest zwrócenie młodym ludziom uwagi na to, że czytanie jest atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu w szkole. Zachęca także uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
W naszej szkole starsi uczniowie sami wybrali sobie książki, które umiliły im czas przerwy, natomiast dla młodszych stworzono, tzw. STREFĘ CZYTANIA, w której ich starsi koledzy czytali głośno ulubione bajki dzieci.
Akcja spotkała się z zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem wśród społeczności szkolnej. Poznaliśmy wzajemnie nasze ulubione lektury, po jakie sięgamy poza szkołą.
Co uczniowie powiedzieli o akcji:

Ja wybrałam książkę „Charlie i fabryka czekolady”. Akcja ta bardzo mi się podobała, a zwłaszcza dlatego że chłopcy, którzy zawsze biegali na przerwach(…) czytali z zaciekawieniem.
Julia, która mimo akcji lubi czytać książki.

Bardzo podobała mi się ta akcja, ponieważ mogłam przeczytać swoją ulubioną książkę. Bardzo lubię czytać książki.
Maja

W tej akcji podobało mi się to, że wszyscy siedzieli i czytali książki i było cicho.(…) Ta akcja zachęciła mnie do czytania.
Karol

Wybrałam książkę „Rok z kocicą Izabelą” i była bardzo wciągająca. Akcja była ciekawa i mnie się podobała. (…) zachęciła do czytania.
Wiktoria

Akcja jest fajna, bo wszyscy czytają.
Mateusz