Naszą szkolną – można już powiedzieć wieloletnią – tradycją jest świętowanie Dnia Patrona (każdy w szkole duży czy mały wie, że jest nim Profesor Władysław Szafer) razem
z obchodami ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI.

I w tym roku było zgodnie z tradycją. W dniach 20-27 kwietnia dało się w szkole zauważyć różne niecodzienne działania. Interesowaliśmy się bardziej, niż zwykle terenami zielonymi oraz otoczeniem obiektu: trochę uwagi i starań i oczywiście jeszcze zachwyt, że jest tak ładnie i zielono. Zbieraliśmy informacje na temat ogólnopolskiego świętowania DNIA ZIEMI.

dsc04144

Zwieńczeniem tych działań było szkolne ŚWIĘTO  w poniedziałek, 30 kwietnia. Zamiast zwykłych lekcji – szkolna uroczystość. Zamiast, jak co dzień, ławek i tablicy – scenografia. Zamiast odpytywania i zadań z matematyki – super przedstawienie PAMIĘTAJMY O OGRODACH w wykonaniu aktorów szkolnego zespołu teatralnego.
A patrzący na to wszystko z portretu na ścianie Pan Szafer chyba był trochę mniej, niż zwykle poważny, trochę jakby bardziej uśmiechnięty …

dsc04154

A później jeszcze zacięta rywalizacja – konkurs przyrodniczy. Zmagania wyłonionych w szkolnych eliminacja przedstawicieli wszystkich klas obserwowała reszta społeczności.
I wiedza niektórych konkursowiczów naprawdę robiła wrażenie. Oprócz podziwu i braw były oczywiście nagrody i dyplomy dla najlepszych. Warto dodać, że szkolna reprezentacja, złożona z uczniów klas IV-VI pokaże się jeszcze w konkursie organizowanym przez OJCOWSKI PARK NARODOWY – udział w ZLOCIE NIETOPERZY (tak się ten konkurs nazywa) to już również nasza szkolna tradycja. Poniedziałkowe świętowanie zakończyliśmy zabawą taneczną.

I tak kolejny wspólnie świętowany dzień przeszedł do szkolnej historii. Przed nami jeszcze ozdobione kotylionami i barwami narodowymi ŚWIĘTA MAJOWE.