ojcow5
header01
Fotoram.io(1)
header05
header02
header06
header03
header04
Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
tablica

Licznik

  • 0 online:
  • 14 dzisiaj:
  • 57737 razem:


Działalność schroniska datuje się od wiosny 2001 r. Wtedy rozpoczęły się prace adaptacyjne w wydzielonych pomieszczeniach budynku szkoły podstawowej. Pierwsze grupy wycieczkowe przyjęto w maju 2001 r. Schronisko było na początku prowadzone przez Stowarzyszenie Sułoszowskie Forum Rozwoju. Do dziś schronisko pracuje w tym samym budynku, lecz znacząco zmieniło wygląd oraz zwiększyło powierzchnię. Turystom udostępniane są wydzielone pomieszczenia i obecnie Szkolne Schronisko Młodzieżowe jest jednostką wchodzącą w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Kalinowskiej (wraz z Publiczną Szkołą Podstawową im. W. Szafera), którego organem prowadzącym jest Gmina Sułoszowa. Cały czas prowadzimy działania, zmierzające do polepszenia warunków noclegowych oraz wzbogacenia oferty usług.
Dysponujemy około 400 m2 owierzchni mieszkalnej oraz terenem rekreacyjno-sportowym wokół budynku (zieleńce z ławeczkami, zadaszony grill ze stolikami i ławeczkami do spożywania posiłków, boisko sportowe). Schronisko jest obiektem całorocznym.


Oferujemy 70 miejsc noclegowych na łóżkach piętrowych w pokojach wieloosobowych (w głównej części budynku: 2×6; 1×10; 1×2; 1×(16+2) i dwie wspólne łazienki z możliwością udostępnienia dodatkowej łazienki dla dużych grup wycieczkowych; w bocznej części obiektu: 2×6 z łazienkami; 2×6 i 2×2 z aneksem kuchennym i wspólnymi łazienkami). Posiadamy w pełni wyposażoną kuchnię (w głównej części budynku) do samodzielnego przygotowywania posiłków oraz część jadalno-świetlicową ze sprzętem audio-video.

Na stronie meteor-turystyka.pl można znaleźć wizytówkę schroniska oraz opinie naszych gości.

PRZYJMUJEMY TURYSTÓW W GODZINACH 17.00 – 20.00 (W OKRESIE WAKACYJNYM DO 21.00).
TURYŚCI POWINNI OPUŚCIĆ SCHRONISKO DO GODZINY 10.00.
W WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH DOSTOSOWANIE TYCH USTALEŃ DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB JEST MOŻLIWE PO UZGODNIENIU Z PRACOWNIKIEM SCHRONISKA.

 

W OKRESIE ZIMOWYM ( 20.12.2018- 28.02.2019) SCHRONISKO PRZYJMUJE TURYSTÓW W GODZINACH 15.00-18.00.

INFORMACJE POD NUMEREM TEL. 12 389 10 64


dsc05664 Polecamy:

– Całodzienne wyżywienie grup
– Usługi przewodnickie w Ojcowskim Parku Narodowym, Krakowie, na Szlaku Orlich Gniazd
– Zajęcia ekologiczne

Biuro Usług Turystycznych „Ojcowianin”

12 3892089
www.ojcowianin.pl


Lokalizacja Schroniska

ładowanie mapy - proszę czekać...

Szkoła i Schronisko 50.224957, 19.809830 ul. Szkolna 12 Wola Kalinowska

Cennik schroniska
Pomieszczenia przeznaczone dla turystów
Wyposażenie schroniska